Pascal Processing schaalt op met hogedruk en slimme sortering
Ondernemers sociëteit voedingsindustrie
B2B Communications
Wallbrink Crossmedia
Kijk ook eens op

Pascal Processing groeit dankzij ‘Any Pick - Any Grip’

  • 09 februari 2026
  • Door: ©AgriFood Capital.nl

Pascal Processing conserveert levensmiddelen onder hoge waterdruk. Het bedrijf introduceerde de techniek al in 2011, maar pas de laatste jaren wint deze sterk aan populariteit. De ‘sense of urgency’ in de voedselketen om veiliger en duurzamer te werken, is duidelijk toegenomen. 

Consumenten kennen de conserveringstechniek waarbij geen gebruik wordt gemaakt van conserveringsmiddelen vaak zonder het te weten: denk aan flesjes verse sappen of kant-en-klaar gesneden fruit in de supermarkt. 

Pascal Processing werkt voor uiteenlopende voedselproducenten die zelf niet het volume hebben om te investeren in eigen conserveringslijnen. Daardoor verwerken ze een grote variëteit aan producten en verpakkingen – van kleine flesjes tot zakjes en bakjes. Een van hun grootste uitdagingen lag in het sorteren van producten ná de hogedrukbehandeling. Zodra de verpakkingen de machine verlaten, ligt alles door elkaar. Handmatig sorteren is nauwelijks haalbaar: arbeid is schaars en kostbaar, en de verwerking duurt te lang. De vraag: hoe kunnen producten vanuit deze chaos efficiënt worden geordend en individueel weggelegd zodat er vervolgstappen mogelijk zijn, zoals koelen of drogen? Het antwoord ligt in de automatisering van dit proces; dat blijkt cruciaal om de capaciteit van Pascal verder op te schalen.

De oplossing

Motis ontwikkelt en bouwt al meer dan 100 jaar machines, onder meer voor de foodsector. Uniek is dat het bedrijf zowel engineering als daadwerkelijke productie onder één dak heeft, én dat ze meer dan een kwart van de tijd aan innovatieprojecten besteden. Klanten kunnen er terecht voor het complete traject: van idee naar ontwerp, tot en met realisatie. Voor Pascal Processing ontwikkelde Motis een innovatieve proefopstelling waarbij een zuignap alle verpakkingen tegelijk kan oppakken en deze vervolgens individueel loslaat en sorteert. Het project kreeg de titel ‘Any Pick - Any Grip’. Op basis van coördinaten wordt bepaald welk product waar terechtkomt. Zo kan de snelheid van verwerken drastisch omhoog. Een belangrijk voordeel: producten worden altijd in de juiste positie teruggelegd – een flesje staat bijvoorbeeld automatisch met de dop omhoog.

Experimenteren

Wat de samenwerking tussen Pascal Processing en Motis bijzonder maakt? Deels de nabijheid van beide bedrijven, maar zéker ook de gezamenlijke bereidheid om te experimenteren. Er bestaat geen standaardoplossing voor deze uitdaging. In plaats daarvan werken de partners via een iteratief proces van trial-and-error: “Een mikado-project dat we samen vormgeven.” 

Dit project is ondersteund vanuit Next Tech Food Factories, een samenwerking tussen AgriFood Capital en Brainport Development, en mede mogelijk gemaakt met een investering van Metropool Regio Eindhoven.

nexttechfoodfactories.nl
agrifoodcapital.nl

Bron: Vakblad Voedingsindustrie 2026