Microalgenproductie in Marokko via Lumtech Aquaculture
Ondernemers sociëteit voedingsindustrie
B2B Communications
Wallbrink Crossmedia
Kijk ook eens op

Overweeg je om microalgen­pro­ductie uit te besteden?

  • 10 september 2025

Marokko biedt uitstekende natuurlijke omstandigheden voor de teelt van microalgen, met meer dan 280 zonnige dagen per jaar. Deze stabiele beschikbaarheid van zonlicht maakt energie-efficiënte productie van hoogwaardige biomassa mogelijk. In combinatie met lage operationele kosten en de beschikbaarheid van gekwalificeerd personeel, ontwikkelt Marokko zich tot een interessante locatie voor bedrijven actief in de agrofood-, farmaceutische, cosmetica- en supplementensector.

Lumtech Aquaculture is een gespecialiseerd bedrijf dat momenteel zijn activiteiten opbouwt in de regio Had Soualem, nabij Casablanca. De focus ligt op de gecontroleerde productie van Spirulina (Arthrospira platensis) van hoge kwaliteit. Daarnaast bereidt het bedrijf zich voor op opschaling van andere zoet- en zoutwater microalgensoorten met een hoge marktwaarde.

Infrastructuur

De productielocatie beslaat 3 hectare, waarvan 1 tot 1,5 hectare is ingericht voor intensieve teelt. De infrastructuur omvat onder andere:

  • een laboratorium met klimaatgestuurde kweekruimtes en analyse-eenheden (biologisch en chemisch),
  • binnen- en buitenplatforms voor testproductie (raceways, tanks, fotobioreactoren),
  • een drooginstallatie voor microalgen, verpakkingsruimte en opslag,
  • een toekomstige verwerkingsunit voor de extractie van phycocyanine-achtige stoffen (HAV),
  • voorzieningen voor personeel, stagiairs en bezoekers op het terrein.

De productie wordt opgezet volgens internationale standaarden. Lumtech Aquaculture streeft naar certificeringen zoals FDA, Halal, HACCP of Kosher, afhankelijk van de doelmarkten. De verwachte jaarproductie ligt tussen de 20 en 50 ton gedroogde Spirulina, met een omzetpotentieel van 24 tot 60 miljoen MAD.

Op zoek naar productie buiten Europa?

Lumtech Aquaculture biedt een duurzaam en kostenefficiënt alternatief voor bedrijven die hun toeleveringsketen willen diversifiëren, kosten willen verlagen of willen investeren in innovatie op het gebied van microalgentechnologie.

Wat biedt Lumtech Aquaculture aan bedrijven die microalgen willen inkopen of de productie willen uitbesteden?

  • Productie op maat: contractteelt met selectie van stammen gericht op eiwit-, phycocyaninegehalte of andere gewenste eigenschappen
  • Betrouwbare levering: jaarrond productie onder stabiele klimaatomstandigheden en gecontroleerde processen
  • Technische en wetenschappelijke ondersteuning: in samenwerking met onder meer het Hassan II Instituut in Rabat
  • Schaalbaarheid: ruimte en technische capaciteit om nieuwe soorten of grotere volumes te produceren
  • B2B-aanpak: eindproducten kunnen aangepast worden aan specifieke klantwensen
  • Strategische ligging: nabij de haven van Casablanca voor efficiënte logistiek en export
  • Professioneel team: meertalig, betrouwbaar en gericht op internationale samenwerking
  • Duurzaam ondernemen: milieubewuste en verantwoorde bedrijfsvoering

Meer weten over samenwerking of contractteelt?

Neem contact op via: [email protected]


Bron: Lumtech Aquaculture