Wij doorzoeken momenteel meer dan 4.000 artikelen, een moment geduld...
Wij doorzoeken momenteel meer dan 4.000 artikelen, een moment geduld...
Lidl heeft nieuwe doelen voor biologisch AGF en zuivel. In 2030 moet 12 procent van de verkochte kilo’s aardappelen, groenten en fruit biologisch gecertificeerd zijn. Voor verse vloeibare zuivel van het eigen merk wil Lidl een biologisch aandeel van 10 procent. Daarmee wil de supermarkt de vraag naar biologisch in Nederland vergroten.
Imre ter Hedde, duurzaamheidsspecialist bij Lidl, noemt AGF en zuivel grote productgroepen. Volgens hem wil Lidl boeren en telers perspectief voor de lange termijn bieden.
Lidl wil biologisch eten toegankelijk en betaalbaar maken. Volgens een prijspeiling van de Consumentenbond zijn biologische producten bij Lidl goedkoper dan het marktgemiddelde.
Lidl presenteerde de doelen op de Lidl Campus in Huizen. Daar spraken vertegenwoordigers uit de sector over biologische productie en consumptie. Ook de rol van supermarkten kwam aan bod. Emeritus hoogleraar Evolutionaire Ecologie Louise Vet van Wageningen University & Research nam deel. Tweede Kamerlid Laura Bromet (PRO) was eveneens aanwezig.
Vet wil dat Lidl de omschakeling voor boeren mogelijk maakt. Daarvoor moet de vraag naar biologisch groeien, stelt zij. Ze vindt dat de retail ook een deel van het risico moet dragen. Ze noemt zich ‘positief-kritisch’ over de ambitie van Lidl.
In 2024 sloot Lidl het Hutspotakkoord met een nieuwe generatie biologische boeren. De supermarkt wilde het aandeel biologische AGF in 2026 verdubbelen. Volgens Lidl werd dat doel al in 2025 ruimschoots behaald.
Bron: Lidl
Vakblad Voedingsindustrie is een project van b2b Communications BV
© COPYRIGHT 2026 VOEDINGSINDUSTRIE | ALLE RECHTEN VOORBEHOUDEN
Powered by Wallbrink Crossmedia © 2026
Een abonnement kost € 80,- exclusief 9% BTW per jaar.
Wij werken conform de privacywetgeving. Na uw aanmelding ontvangt u een e-mail met een bevestigingslink. Pas nadat u deze link heeft aangeklikt bent u geregistreerd als ontvanger van de nieuwsbrief. Vindt u de mail niet in uw inbox, kijk dan ook bij ongewenste e-mail.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec