Europese Bossenwet opnieuw onzeker
Ondernemers sociëteit voedingsindustrie
B2B Communications
Wallbrink Crossmedia
Kijk ook eens op

Europese Bossenwet opnieuw onzeker

  • 28 juli 2025

De Europese Bossenwet komt opnieuw in zwaar weer. De invoering is al doorgeschoven naar eind 2025, maar zelfs dat lijkt nu onzeker. Er gaan namelijk stemmen op om de regels te versoepelen, of zelfs flink af te zwakken.

Minder regels voor soja, cacao en palmolie?

De wet moet ervoor zorgen dat producten die gelinkt zijn aan ontbossing, zoals soja, rundvlees, palmolie, cacao en hout, niet langer op de Europese markt belanden. Zo is het afgesproken, in 2023.

Maar nu klinkt er weerstand. Verschillende lidstaten en bedrijven vinden de uitvoering lastig. Handelspartners maken zich zorgen. De roep om de wet ‘open te breken’ wordt steeds luider.

WWF slaat alarm

Bij WWF staan alle seinen op rood. Volgens de organisatie was deze wet juist “een historische mijlpaal in de wereldwijde strijd tegen ontbossing, een van de grootste aanjagers van natuurverlies en klimaatverandering.”

Ze maken zich zorgen om de geloofwaardigheid van de EU. Want als je als Unie voor duurzaamheid wilt staan, moet je dit soort wetten uitvoeren zoals afgesproken. Niet afzwakken, zegt WWF. “De Bossenwet is een van de belangrijkste wapens tegen wereldwijde ontbossing. Die moet je niet verzwakken, maar uitvoeren zoals afgesproken.”

Oproep aan Brussel

De Europese Commissie kan de druk weerstaan. Dat wil zeggen: vasthouden aan de originele wetstekst en voorstellen tot afzwakking naast zich neerleggen.

WWF roept Brussel dan ook op om pal achter de wet te blijven staan. Helemaal nu. “Juist nu, met de klimaattop COP30 in aantocht, moet de EU laten zien dat ze kiest voor bossen, mensen en eerlijkere handelsketens, niet voor kortetermijnbelangen van vervuilende industrieën.”

Wwf.nl

Bron: WWF