Verse Belgische edamame tijdelijk bij Colruyt verkrijgbaar
Ondernemers sociëteit voedingsindustrie
B2B Communications
Wallbrink Crossmedia
Kijk ook eens op

Belgische edamamebonen nu vers verkrijgbaar bij Colruyt

  • 15 september 2025

Voor het eerst liggen er verse, lokaal geteelde edamamebonen in de rekken van Colruyt Laagste Prijzen. De aardappelhoeve uit Tielt teelde de jonge sojabonen en levert ze exclusief aan Colruyt. Twee maanden lang zijn de boontjes beschikbaar onder het Boni Plan’t-label. Het gaat om een tijdelijke test, maar wel een belangrijke stap richting meer Belgische, plantaardige eiwitbronnen.

Lokaal geteeld, vers verkocht

Tot nu toe konden klanten edamame alleen diepgevroren kopen. Daar komt nu verandering in. De groene boontjes worden onrijp geoogst, wat zorgt voor een zoete smaak. Ze zitten boordevol eiwitten, vezels, koolhydraten en vitaminen. Door de versheid zijn ze beperkt houdbaar, daarom ligt de focus eerst op een korte verkoopperiode.

“Ze worden in de peul aangeboden, ideaal als gezonde snack,” zegt Kristof Bellemans, aankoper bij Colruyt Group. “Je kunt ze ook uit de peul halen en toevoegen aan een salade of pokébowl.” De verkoop past binnen de bredere strategie van Colruyt: inzetten op Belgische producten en constructieve samenwerkingen met lokale landbouwers.

Duurzaam en innovatief

De aardappelhoeve zaaide de edamamebonen in mei. De oogst vond begin september plaats, op het juiste moment om de kwaliteit van de peulen te garanderen. “We willen een frisgroene, goed gevulde peul leveren. Te laat oogsten maakt ze geel en minder smaakvol,” zegt Wouter Devlies.

De teelt biedt meerdere voordelen: ze verbetert de bodemstructuur, laat stikstof achter voor de volgende teelt, en vraagt weinig gewasbescherming. Soja is bovendien een sterke plant, weinig vatbaar voor ziektes.

Volgens Colruyt is de lokale teelt ook ecologisch verantwoord: het vermijdt import uit bijvoorbeeld China en past in de eiwittransitie waar de supermarkt actief op inzet. “Deze boontjes zijn niet alleen lekker, maar ook een duurzame keuze”, besluit Bellemans.

Lees het hele artikel: colruytgroep.com

Bron: Vakblad Voedingsindustrie