B Corp voor Danone in Haps en Zoetermeer
Ondernemers sociëteit voedingsindustrie
B2B Communications
Wallbrink Crossmedia
Kijk ook eens op

B Corp voor Danone in Haps en Zoetermeer

  • 24 maart 2025

De productielocaties van Danone in Haps en Zoetermeer zijn B Corp gecertificeerd. Het gaat om locaties waar gespecialiseerde medische- en babyvoeding wordt geproduceerd. De certificering volgt op die van het Nederlandse hoofdkantoor vorig jaar en past binnen Danone’s ambitie om eind dit jaar wereldwijd B Corp gecertificeerd te zijn.

Focus op verbetering en energie-efficiëntie

Jean-François Cournil, directeur van de productielocatie in Haps, noemt de certificering een bevestiging van voortdurende verbetering. “Het zijn van een B Corp is een commitment voor continue vooruitgang en verbetering. Een mooi voorbeeld van hoe we dat doen is dat we recent de bouw van een energieterugwinningssysteem hebben voltooid. Met die nieuwe technologie verminderen we ons energieverbruik, tot mogelijk 7%, door warmte terug te winnen die anders verloren zou gaan.”

Brede beoordeling van bedrijfsvoering

De B Corp Certificering kijkt niet alleen naar milieuprestaties. Ook de omgang met medewerkers, klanten, gemeenschap en governance wordt meegenomen. Iedere drie jaar wordt opnieuw beoordeeld of een bedrijf voldoet aan de steeds strengere standaarden. Michiel de Rooij, directeur van de locatie in Zoetermeer, zegt: “Onze B Corp Certificering maakt mij buitengewoon trots. In Zoetermeer maken we gespecialiseerde medische voeding, nog steeds in dezelfde stad waar we meer dan 125 jaar geleden begonnen zijn.”

Onderdeel van Danone Impact Journey

De certificeringen zijn onderdeel van de bredere ESG-doelstellingen van Danone, gebundeld in de Danone Impact Journey. Daarbij ligt de focus op gezondheid, natuur en mensen. Doelen en voortgang zijn opgenomen in de statuten en worden jaarlijks gerapporteerd.

Bron: Danone