De druk op voedselproducenten neemt toe. Energie-intensieve processen moeten duurzamer, installaties moeten betrouwbaarder presteren en digitalisering vraagt om nieuwe manieren van werken. Tegelijkertijd groeit de complexiteit. Koel- en vriesinstallaties en duurzame warmteoplossingen werken steeds vaker samen met digitale besturing. Productiedata wordt realtime benut en door koppelingen tussen IT en Operational Technology (OT) nemen cyberrisico’s toe.
Deze ontwikkelingen bieden grote kansen, maar vragen om een aanpak die techniek, energie en digitalisering samenbrengt.
Equans ondersteunt food & beverage-bedrijven met oplossingen die productie slimmer, efficiënter en veiliger maken. Onze specialisten realiseren hoogwaardige koel- en vriesinstallaties en duurzame warmteoplossingen die zorgen voor een stabiele productkwaliteit en een zo laag mogelijke CO2-voetafdruk. Door deze systemen slim te monitoren en te optimaliseren verlagen we energieverbruik, verkleinen we de kans op storingen en verbeteren we de uptime.
Daarnaast helpen we organisaties digitaal sterker te worden. Denk aan inzicht in kwetsbaarheden op de productievloer, veilige verbindingen tussen systemen, realtime detectie van afwijkingen en training voor medewerkers. Zo verklein je de kans op uitval en vergroot je de continuïteit van je productieproces.
Door installaties te koppelen aan slimme regeltechniek en data-analyse ontstaat een fabriek die meebeweegt met de omstandigheden.
Dat levert voordelen op zoals:
Zo biedt Equans niet alleen technische oplossingen, maar een volledig geïntegreerde aanpak die producenten helpt wendbaarder te worden in een snel veranderende markt.
Op het Food Tech Event laten wij zien hoe jij techniek, energie en digitale veiligheid slim combineert voor een toekomstbestendige productieomgeving. Onze specialisten delen graag hoe je processen optimaliseert, kosten verlaagt en de betrouwbaarheid van je fabriek vergroot.
Bezoek onze stand en ontdek hoe jouw productie slimmer, veiliger en duurzamer wordt.
Meer informatie: equans.nl en koudetechniek.nl
Food Tech Event 20 en 21 mei 2026 | Brabanthallen Hal 3 Stand 145
Bron: vakblad Voedingsindustrie 2026 | Special Food Tech Event 2026