Wij doorzoeken momenteel meer dan 4.000 artikelen, een moment geduld...
Wij doorzoeken momenteel meer dan 4.000 artikelen, een moment geduld...
Nederland behoort tot de grootste Europese afnemers van Parmaham. In 2024 kwamen 76.110 hammen ons land binnen, een stijging van ruim 20% ten opzichte van 2023. Daarmee staat Nederland op de vierde plaats binnen de EU, zo meldt het Consorzio del Prosciutto di Parma.
Frankrijk voert de lijst aan met 410.897 hammen, gevolgd door Duitsland (311.464) en België (99.400). De Italianen zelf blijven de grootste liefhebbers: 62% van de productie blijft in eigen land, 38% wordt geëxporteerd.
Parmaham komt zowel als hele ham als in plakjes de grens over. In Nederland zijn vooral de voorverpakte gesneden varianten in trek. In 2024 was ruim 85% van de geïmporteerde Parmaham voorgesneden; iets minder dan 15% bestond uit hele hammen. In 2023 was die verhouding iets anders, toen was zo’n 80% voorgesneden en 20% hele ham.
In de regio Parma werden in 2024 ruim 9,2 miljoen hammen geproduceerd. Het aantal hammen voor export blijft jaarlijks beperkt tot ongeveer 2,5 miljoen. De Verenigde Staten zijn buiten Italië de grootste afnemer, met ruim 800.000 hammen in 2024, een stijging van meer dan 10% ten opzichte van het jaar ervoor. Zo’n 3% van het exportvolume komt in Nederland terecht, onder meer via geselecteerde Parmaham Specialisten.
Bron: Consorzio del Prosciutto di Parma
Vakblad Voedingsindustrie is een project van b2b Communications BV
© COPYRIGHT 2025 VOEDINGSINDUSTRIE | ALLE RECHTEN VOORBEHOUDEN
Powered by Wallbrink Crossmedia © 2025
Een abonnement kost € 80,- exclusief 9% BTW per jaar.
Wij werken conform de privacywetgeving. Na uw aanmelding ontvangt u een e-mail met een bevestigingslink. Pas nadat u deze link heeft aangeklikt bent u geregistreerd als ontvanger van de nieuwsbrief. Vindt u de mail niet in uw inbox, kijk dan ook bij ongewenste e-mail.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec