Online supermarkt Crisp introduceert kant-en-klare maaltijden met regeneratief geteelde groenten. De eerste gerechten, zoals Thaise pompoensoep en rodebietensalade, zijn bereid met verse oogst van familieboerderij Zonnegoed in Ens. Agrariër Joost van Strien is hier aangesloten bij de ‘No Shit Food’-movement, een initiatief dat zich inzet voor natuurinclusieve kringlooplandbouw. Dit draagt bij aan het herstel van de bodem, een betere waterkwaliteit en meer biodiversiteit.
Crisp biedt al langer regeneratieve groenten aan via de app, maar zet nu een volgende stap door ze te verwerken in kant-en-klare gerechten. “Er is een duidelijk groeiende consumentenbehoefte naar gemakkelijke, verse en gezonde maaltijden die je meteen kunt eten of alleen nog maar hoeft op te warmen,” zegt medeoprichter Michiel Roodenburg. “Het omzetaandeel van onze Vers Bereid-categorie steeg het afgelopen jaar met meer dan 10 procent. We vergroten de positieve impact van natuurlijke landbouw door in deze categorie steeds vaker regeneratieve producten te gebruiken. En dit moeten er steeds meer worden.”
Vanaf 27 februari 2025 is de eerste maaltijd met regeneratieve groenten verkrijgbaar: een pompoensoep met ingrediënten van Zonnegoed. Later deze maand volgt een bietensalade met geitenkaas. “Goed eten begint bij een gezonde bodem,” zegt strokenteler Joost van Strien. “Efficiënte voedselproductie, natuurherstel en ecologische kringloop gaan op onze boerderij hand in hand. We werken met teeltsystemen die de bodem verbeteren, CO₂ opslaan en de biodiversiteit vergroten. Het zou mooi zijn als meer supermarkten kiezen voor een aanbod dat de voedselketen versterkt in plaats van verder uitput.”
Bron: Crisp